Як мотивувати учнів до вивчення української і зарубіжної літератури? Як заохотити юнаків та дівчат до читання книги? Як зацікавити здобувачів освіти до спілкування рідною мовою? Вирішенню цих та інших питань сприяють завдання нового формату.
Фотоквест – це творче змагання, яке передбачає виконання завдання, поставленого викладачем.
Форма квесту (від англ. quest – пошук) передбачає послідовне виконання заздалегідь підготовлених завдань. Фотоквест так само спрямований на виконання певних завдань протягом обмеженого часу, пов’язаних із пошуком зашифрованих у підказках об’єктів, однак суть квесту полягає в тому, щоб сфотографувати певні об’єкти або емоції та зробити фотоколаж. Причому фотоквест дозволяє виконавцям максимально проявити свої творчі здібності, оскільки треба не лише розв’язати ребуси, а й продумати, як візуалізувати відповідь: шукати навкруги чи інсценізувати власноруч. Саме це змушує усе частіше звертатись до такої форми колективної роботи учнів.
ФОТОКВЕСТ «УВАЖНИЙ ЧИТАЧ»
Фотоквест можна використати для узагальнення знань або в позакласній роботі. Він допоможе поглибити знання учнів з вивчених творів. Завдання фотоквесту розвивають логічне мислення, увагу учнів.
Правила фотоквесту
Ø Уважно прочитай завдання.
Ø Сфотографуй предмет, про якій йдеться у запитанні.
Ø Познач фото – відповідь номером питання.
Ø Відправ фото-відповідь учителю.
Приклад завдань:
Відгадати загадки і зробити селфі з предметами-відгадками(за повістію «Крихітка Цахес на прізвисько Цинобер» Ернста Теодора Амадея Гофма–
на).
- Цей предмет по зачісках мастак. В руках феї Рожі-Гожі малюка
Цахеса причеше гарно так.
- Біля тіла – вухо,
Голови не маю.
Молоко, сметану, квас,
Добре зберігаю. Всередині цього предмета чекала смерть Цахеса.
- Цей подарунок Ліза отримала від феї Рожі-Гожі. Кажуть, щоб хвороб не
знати,
Треба всім мене вживати.
Може, ви мене й з’їсте,
Тільки сльози проллєте.
Викладач української мови та літератури, зарубіжної літератури Ірина ГОРЯЧЕВА