21 березня 2019 року на базі нашого училища було проведено засідання методичної секції викладачів та майстрів виробничого навчання закладів професійної (професійно-технічної) освіти області (далі – ЗП(ПТ)О), що надають освітні послуги з підготовки кваліфікованих робітників професій громадського харчування та ресторанного сервісу, з теми «Впровадження сучасних методів та інноваційних технологій навчання – важливий фактор підвищення якості професійної підготовки майбутніх кваліфікованих робітників. Дуальна освіта як вимога часу».
З привітальним словом до присутніх звернувся директор Вищого професійного училища суднобудування м. Миколаєва Глазачев Юрій Борисович, який ознайомив учасників засідання з перспективами розвитку освітнього закладу, презентував досягнення педагогічного колективу; побажав плідної праці та нових успіхів у професійній діяльності.
Директор НМЦ ПТО Шаповалова Наталія Віталіївна ознайомила зі змінами та нововведеннями в системі професійно (професійно-технічної) освіти; звернула увагу учасників секції на затвердження Міністерством освіти і науки України протягом лютого-березня 2019 року 37-ми нових стандартів професійної (професійно-технічної) освіти, розроблених на основі компетентнісного підходу, що впроваджуватимуться в освітній процес з 01 вересня 2019 року.
Методист НМЦ ПТО Клочкова Алевтина Вікторівна акцентувала увагу присутніх на методологічних відмінностях класичних державних стандартів професійно-технічної освіти з робітничих професій та стандартів професійно (професійно-технічної) освіти, розроблених на основі компетентнісного підходу.
З метою обміну досвідом висвітлено такі питання: «Впровадження сучасних засобів навчання, проектів та технологій з метою підвищення та вдосконалення навчально-виховного процесу» (Пастушенко Світлана Станіславівна, викладач Вищого професійного училища суднобудування м. Миколаєва), «Розвиток професійної майстерності педагога як важлива складова підвищення якості підготовки майбутніх кваліфікованих робітників» (Старикова Алла Іванівна, майстер виробничого навчання Миколаївського професійного промислового ліцею), «Співпраця закладу професійної (професійно-технічної) освіти з роботодавцями як форма розвитку соціального партнерства (Кордіна Оксана Миколаївна, старший майстер Миколаївського професійного ліцею будівництва та сфери послуг).
З метою реалізації практичної складової заходу проведені майстер-класи з приготування м’ясного фондю «Бургіньон» (Гой Катерина Леонтіївна, майстер виробничого навчання Вищого професійного училища суднобудування м. Миколаєва) та приготування коктейлів «Глінтвейн», «Космополітен» (Мокрицька Лариса Володимирівна, Щербакова Оксана Олександрівна, майстри виробничого навчання Вищого професійного училища суднобудування м. Миколаєва).
По завершенні засідання учасники висловили слова щирої вдячності адміністрації, педагогічному колективу нашего училища за гостинність і сприяння у роботі.